Česká pojišťovna mění logo a chce investovat více než miliardu

vloženo: 8 / 11 / 2011

  Česká pojišťovna mění logo a chce investovat více než miliardu

Česká pojišťovna v říjnu 2011 vstoupila do další etapy svého vývoje a logickým krokem byla i změna jejího loga a sloganu. Ten nyní vyjadřuje základní princip pojišťovnictví - pomoc druhému. Do naplnění tohoto konceptu bude Česká pojišťovna v dalších dvou letech investovat více než jednu miliardu korun.

„Novou tvář České pojišťovny nyní veřejnosti představujeme prostřednictvím zcela nového komunikačního konceptu a zároveň měníme také logo a slogan. Ale nejpodstatnější změny a zlepšení jsou v tom, co děláme, co každý den dodáváme klientům a obchodním partnerům. Jsme připraveni do roku 2013 investovat do změn v České pojišťovně více než jednu miliardu korun," řekl Pavel Řehák, generální ředitel České pojišťovny.

Cílem je znovu získat 30 % trhu

Česká pojišťovna pomáhá svým klientům již 184 let. I dnes je Česká pojišťovna lídrem domácího pojišťovacího trhu s tržním podílem 25,4 % ke konci loňského roku. „Naším cílem je, abychom během následujících let stabilizovali podíl na trhu a začali opět růst směrem k 30 % tržnímu podílu. Chci, aby Česká pojišťovna byla firmou, která pomáhá klientům, partnerům i svým zaměstnancům jít dál a je ctí pro ni pracovat," upřesnil ředitel Řehák.

K dosažení těchto cílů podle svého ředitele Česká pojišťovna disponuje vším, co potřebuje. „Máme jasnou strategii, inovuje produkty, zrychluje služby a zjednodušujeme procesy, máme dobré tempo, skvělý tým a díky úsporným opatřením i potřebné zdroje na realizaci změn. Chceme celé veřejnosti říci, proč je výhodné mít Českou pojišťovnu za partnera na celý život."

Nové logo, webové stránky i pobočky

Díky novému přístupu se podařilo za posledních 18 měsíců zdvojnásobit deklarovanou spokojenost klientů České pojišťovny s prodejem pojištění, ale i jeho správou a průběhem likvidace pojistné události. Stabilizovalo se portfolio v pojištění vozidel a roste podíl ČP na novém obchodu v povinném ručení i běžně placeném životním pojištění.

Obsahovou změnu podtrhuje inovované logo a nový komunikační koncept. S novým logem se bude veřejnost seznamovat postupně, když jej uvidí v nové reklamní kampani, klienti se s ním zase setkají na veškeré korespondenci s pojišťovnou či na nových webových stránkách. Česká pojišťovna také chystá zásadní změnu vzhledu a obslužnosti všech svých poboček tak, aby více naplňovaly představy a požadavky klientů. S první pobočkou v novém hávu se lidé seznámí již v příštím roce, celý proces inovace distribuční sítě pak bude ukončen do tří let.