Česká pojišťovna má nového ředitele

vloženo: 5 / 6 / 2013

  Česká pojišťovna má nového ředitele

Česká pojišťovna aktuálně změnila svého ředitele. Od 1. června 2013 se jím stal Jaroslav Mlynář (59). Ve funkci generálního ředitele tak střídá Pavla Řeháka, který odchází na vlastní rozhodnutí. Spolu s tím se vzdává i všech ostatních funkcí.

 

Dlouholetá zkušenost

Mlynář má se skupinou Generali pojišťovna dlouholeté zkušenosti. Již v roce 1992 se významně podílel na zahájení působení skupiny Generali v České republice. Právě on stojí za významným rozvojem a ovládnutím značné části trhu. Skupina Generali se pak také stala ovládací jednotkou České pojišťovny.

Od roku 1998 se Mlynář stal členem hlavního představenstva a v roce 2001 se stal dokonce předsedou představenstva a generálním ředitelem Generali pojišťovny na území České republiky. Další jeho kroky směřují ještě dále. Po vzniku Generali PPF Holdingu (GPH) byl jmenován i jeho finančním ředitelem.

Revoluce? Spíš investice

Jak sám Mlynář uvedl, Česká pojištovna nebude procházet žádnou revolucí ani transformací. Jeho úkolem je navázat na dlouholetou tradici a dobré jméno pojišťovny. Chce i nadále mezi klienty budovat jistoty a silné postavení na českém trhu. Podle něj Řehák provedl pojišťovnu transformačním obdobím zaměřeným převážně na posílení ziskovosti. A to se podvedlo a Řehák ji dostal do kondice a tak skupina Generali má opět umožněny skvělé podmínky pro další investice. K tomu se vyjádřil i samotný generální ředitel GPH a předseda představenstva České pojišťovny Luciano Cirina.

Je třeba ale podotknout, že v roce 2012 na konci roku klesl celkový tržní podíl České pojišťovny na českém trhu na 25,9 procenta. Tento pokles byl ale očekáván a nijak neomezil fungování ČP. Pojišťovna nyní spravuje asi 8 milionů pojistných smluv. Dále se chce zaměřit na stabilizaci a zvýšení svého podílu na trhu. Budou tak uvedeny nové produkty, které by měli této vizi pomoci.

ČP je součástí Genrali PPF Holdingu B.V. Ten působí již ve 14 zemích střední a východní Evropy a spravuje aktiva v hodnotě až 15 miliard eur. V celkovém regionu poskytuje služby na 13 milionů klientů a je společným podnikem Assicuraziony Generali s podílem 51 procent a PPF Group s podílem 49 procent.