Aviva pojišťovna a Victoria Volkskasbanken změnily svůj název

vloženo: 24 / 9 / 2012

  Aviva pojišťovna a Victoria Volkskasbanken změnily svůj název

K poslednímu srpnovému dni letošního roku se obchodní firma Aviva životní pojišťovna, a. s. přejmenoval na MetLife pojišťovnu, a. s. Jedná se o velký krok spojení skupiny Metlife, která vstoupila na trh v roce 2012 odkupem pojišťovny Amcico, a. s. Pokračující integraci dokončila odkupem pojišťovny Aviva.

Metlife, Inc. se řádí na 7. místo v kategorii prodeje životního pojištění na českém trhu. Samotná skupina Metlife, Inc., je předním světovým poskytovatelem důchodového pojištění spolu se zaměstnaneckými benefity.

Podle slov generálního ředitele, pana Daniela Martínka, se dá s trochou nadsázky říci, že pejsek Snoopy, který je celosvětově vnímám jako symbol značky Metlife, dodá pojišťovně tvář vlídnosti, srdečnosti a přátelskosti. To jsou totiž hodnoty, které jsou všem blízké a pro společnost Metlife hlavním krédem. Předpokladem společnosti je zvýšení nabídky produktů, zkvalitnění služeb a péče o stávající a budoucí klienty.

ERGO

V trendu společností, které vstoupily do větší a silnější integrace se objevila také pojišťovna Victoria Volksbanken. Společnost působí na českém trhu od roku 1994. S nabídkou pojišťovny se klienti setkávají především díky samostatným obchodním zástupcům, Volksbankou, Zdravotní pojišťovnou ministerstva vnitra a dalšími partnery.

Ke dni 17. 9. se společnost přejmenovala na ERGO pojišťovnu. Přebrala tak společný název ostatních obchodních firem působících v mezinárodní pojišťovací skupině ERGO. ERGO je dceřinou společností ERGO Austria Interntional AG.

„Přejmenováním na ERGO realizujeme koncernovou strategii jednotného vystupování na všech trzích. S tím je samozřejmě spojeno i nové vnímání značky a zlepšení služeb pro klienty. Pro český trh plánujeme rozšíření naší nabídky o pojištění podnikatelských rizik," uvedl předseda představenstva ERGO pojišťovny, Pavel Chmelík.
I po změně názvu zůstávají veškeré smluvní obsahy a podmínky pro klienty a obchodní partnery beze změn.