Asistenční služba se může při cestách v cizině hodit

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Opouštět tuzemsko bez zřízeného cestovního pojištění, ať už se vydáváte na dovolenou, služební cestu nebo dlouhodobý pobyt, se nemusí vyplatit. Přestože vyjíždíte byť jen na sousední Slovensko, mohou se vám z vysokých finančních částek za zdravotní péči "protočit panenky". Zdravotní pojištění na cesty se však hodí i z jiného důvodu - k dispozici je vám čtyřiadvacet hodin denně asistenční služba, která pomůže při akutních případech i jazykové bariéře. Jaké další služby lze od asistence v zahraničí očekávat?

Přestože je asistenční služba součástí prakticky každého pojistného produktu do zahraničí, málokdo ví, že kromě informativních telefonátů (kde je nejbližší nemocnice nebo lékařská ordinace) se na ni můžete obrátit prakticky s jakoukoli nečekanou událostí, která vás při cestách zastihne. Každá pojišťovna přitom nabízí odlišné pojistné produkty, kde se liší i rozsah služeb asistenční linky.

Asistenční službu volejte v případě jakékoli pojistné události, ať už se jedná o onemocnění, úraz či nehodu. Asistenční infolinka nejenže ihned poradí, jak vůbec v dané situaci krok za krokem postupovat, ale také aktivně vyhledá například nejbližší nemocniční ústav, zajistí sanitní převoz a průběžně se bude ujišťovat o bezproblémovém průběhu řešení vyvstalých potíží. Na česky hovořící pracovníky asistenční služby se můžete obrátit také v případě, kdy neoplýváte dostatkem finančních prostředků k zaplacení lékařského vyšetření, stejně jako když potřebujete uhradit náklady za hospitalizaci.

Cestovní pojištění některých pojišťovacích ústavů dovoluje klientům využívat též nadstandardních služeb asistenční linky. Asistence pomůže vyřešit nepříjemné následky při zrušení nebo zpoždění letu, poohlédne se po ubytování, přeobjedná termíny schůzek, najde nejbližší spoj, popřípadě se postará o nalezení ztracených zavazadel. Pokud budete během vyvstalých pojistných událostí potřebovat právníka nebo tlumočníka, obraťte se též na asistenční službu, jejíž telefonní číslo zpravidla dostanete již při zřizování cestovního pojištění.