Pojišťovna Allianz je za rok 2011 v zisku přes jednu miliardu

vloženo: 19 / 3 / 2012

  Allianz je za rok 2011 v zisku přes jednu miliardu

Allianz pojišťovna vloni byla o deset procent úspěšnější v pojištění motorových vozidel než domácí trh a hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun.

Za leden až prosinec 2011 Allianz pojišťovna předepsala celkově 11,04 miliardy korun a oproti roku 2010 tak zvýšila předpis o 3,7 procenta. Podle nové metodiky České asociace pojišťoven to představuje nárůst o 4,1 procenta, přičemž trh se za stejné období propadl o minus 0,3 procenta. V neživotním pojištění předepsané pojistné narostlo o 3,9 procenta a dosáhlo 7,3 miliardy korun, v životním pojištění o 3,2 procenta a dosáhlo 3,7 miliardy korun. Čistý zisk činil 1,070 miliardy korun.

„Loňský rok pro nás byl jedním z nejúspěšnějších roků v novodobé historii, protože jsme ve všech segmentech rostli rychleji, než trh," řekl předseda představenstva Allianz pojišťovny Jakub Strnad. V životním pojištění byl průměrný růst trhu vloni jen 2,2 procenta, zatímco Allianz pojišťovna zaznamenala růst 4,7 procenta.

Kromě velké dynamiky růstu životního pojištění pozoruhodně vzrostla také oblast pojištění motorových vozidel, jenž v rámci celého trhu vykázala meziroční pokles 6,3 procenta. „Allianz pojišťovna však v povinném ručení a havarijním pojištění zaznamenala růst 4 procenta, což znamená, že jsme byli o deset procent úspěšnější, než domácí trh," dodal Strnad.

Vlastní kapitál Allianz pojišťovny k 31. prosinci 2011 dosáhl výše 5,03 miliardy korun. Bilanční suma ke stejnému datu dosahovala 26,6 miliardy korun a výše technických rezerv se zvýšila na 19,6 miliardy korun.